Poradenství při kojení

Správný začátek

Jestli jste těhotná a připravujete se na kojení, nabízím vám množství materiálů, protože pro kojení je důležitý správný začátek. To, co se stane v prvních dnech po porodu je kritické pro kojení a lehkost, s jakou začne.

 

Jsem poradkyně při kojení - certifikovaná laktační poradkyně slovenského sdružení na podporu kojení Mamila.sk

 

Kdy mi zavolat?

Zcela nejvhodnější je obrátit se na poradkyni ještě během těhotenství, setkat se s ní a připravit se na kojení ještě před tím, než se miminko narodí - můžete se dozvědět, co už během porodu ovlivňuje kojení, o tom, jak lze dosáhnout, aby se miminko hned po porodu samo přisálo, o tom, jak má kojení vypadat v prvních dvou hodinách po porodu a jako bez vážení poznat, zda miminko pije dostatek mléka.

Pak je dobré obrátit se na poradkyni co nejdříve po porodu, ještě před tím, než se vyskytnou jakékoliv problémy, aby se předešlo nalití prsů, aby bylo kojení v prvním a v druhém dni co nejintenzivněji a aby miminko během prvních 48 hodin získalo co největší množství mléka.

Stejně tak je dobré zkontaktovat poradkyni okamžitě po příchodu z porodnice a mimořádně je důležitý kontakt s poradkyní v prvním měsíci života miminka a pak při jakýchkoliv problémech či milnících, které se v životě matky a miminka vyskytují, zvláště ve 4. a 6. měsíci a kolem prvního roku, aby se předešlo předčasnému odstavení.
 

 

 

PRAVIDELNÉ PODPORNÉ LAKTAČNÍ SKUPINY v trutnovském RC Trutínek.