Poradna psychomotorického vývoje

Naučte se stimulovat a motivovat své dítě k postupnému rozvoji jeho dovedností s ohledem na PMV dle metodiky Evy Kiedroňové

* Trápí Vás a řešíte neklid, nespavost  či nespokojenost miminka v poloze na bříšku? Uklání se Vaše děťáto k jedné straně a má tendence se zaklánět a být napjaté? Nechce se Vašemu miminku přetáčet na obě strany nebo se nechce plazit či lézt? Nevíte si rady jak své miminko spránmě uchopit a nosit v různých etapách věku od narození do jednoho roku? 

 

NA VŠECHNY TYTO OTÁZKY A PROBLÉMY MŮŽETE NALÉZT ODPOVĚDI A KVALITNÍ RADY PŘI KONZULTACÍCH S ODBORNÍKEM  NA PSYCHOMOTORICKÝ VÝVOJ KOJENCŮ.

 

•  Poradna je určena rodičům s dětmi od narození do jednoho roku, a to buďto individuálně, v miniskupince 2 dětí nebo ve skupince maximálně po 3 dětech. Díky individuálnímu přístupu, je přesně "šitá na míru" Vašeho dítěte. Má za úkol Vás pravidelně informovat o změnách ve vývoji jednotlivých dovedností Vašeho dítěte a naučit Vás lépe rozumět jeho potřebám.
 

Obsah poradny:
•   Informace o důležitosti správné posloupnosti a kvality provedení jednotlivých pohybových aktivit při rozvoji dítěte. 
•  Ukázka pozorování dítěte, jeho stimulace k aktivnímu projevu a přiměřené dopomoci ke správnému provedení jednotlivých dovedností kvalitním způsobem.
•  Upozornění na odchylky kvalitního vývoje dítěte, odhalení příčiny, prevence a nápravná opatření.

 

Cíl:
Informovat rodiče o tom, co, kdy a jakým způsobem by se mělo dítě naučit a proč. Naučit rodiče motivovat dítě k aktivnímu pohybu, sledovat kvalitu jeho projevů a stimulovat je k postupnímu rozvoji jeho dovedností s ohledem na principy PMV. Vaše dítě bude pod pravidelným dohledem odborníka v oblasti diagnostiky, správné manipulace a stimulačních postupů PMV a Vy sami jej budete umět vhodně podpořit a přispět tak ke kvalitnímu vývoji.

 

Mgr. Iva Bolehovská  je akreditovaný instruktor z týmu paní Evy Kiedroňové a zve Vás do své nově otevřené PORADNY PMV v trutnovském rodinném centru Trutínek a na trutnovském plaveckém bazéně. V Hradci Králové probíhají poradny v Centru pro maminky - Kukleny.. Na termín poradny je nutno se telefonicky objednat.